ALI DOĞAN GÖNÜLTAŞ koncertas. Festivalis Pasaulis skamba

, Vilniaus g. 30, Vilnius

Pasaulis skamba

 

2025 m. GM Gyvai pristato festivalį „Pasaulis skamba“ visų pamėgtoje Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tai ideali vieta Vilniaus mieste jaukiems ir jautriems pasaulio muzikos koncertams.

Festivalis kviečia pasinerti į magišką muzikos pasaulį, leisiantį pažinti skirtingas ir turtingas muzikos kultūras. Įvairiaspalvę muzikos mozaiką kurs talentingos grupės iš Turkijos, JAV/Pakistano, Artimųjų Rytų, Mongolijos ir Armėnijos.

 

 

Ali Dogan Gönültaş

Kurdų muzikos genijus

          Liepsnojantis Rytų Anatolijos balsas Ali Doğan Gönültaş kviečia panirti į retą autentiką. Gönültaş Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatys rytų Anatolijos melodijas, kupinas jausmo, gylio ir tikrumo bei pakvies į laikui nepavaldžią kelionę.

Ali Doğan Gönültaş gimė devintojo dešimtmečio viduryje Kiğı kaime raižytuose Rytų Anatolijos kalnuose, kurdų šeimoje, kurioje muzika buvo esminis būdas tautos istorijai perduoti. Šeimai išvykus gyventi į Stambulą, Ali dainavimo talentas netrukus buvo pastebėtas, nes prigimtinio muzikalumo dovaną jis jau turėjo, bet juo neapsiribojo – Ali universitete studijavo archeologiją ir kiną. Studijos suteikė jam didelį galimybių lauką tyrimams ir šaltinių analizei – jis sugebėjo apjungti savo išsilavinimą su muzika ir sukūrė labai patrauklią meninę kalbą, paremtą paveldu, talentu ir puikia scenografija.

Po dešimties metų ir šimtų koncertų, 2022 m. Ali Doğanas prodiusavo ir išleido savo pirmąjį albumą Kiğı – penkiolikos metų tyrimų, pokalbių su vyresniaisiais ir darbo prie muzikos aranžuočių rezultatą. Albumas atvėrė kelią pasirodymams garsiausiose Europos scenose. Po jo sekusio albumo Keyeyi (2024) nepriekaištingas tarptauitinis įvertinimas tik patvirtino šią magiją. 2023 ir 2024 m. Ali koncertavo 18-oje Europos ir Artimųjų Rytų šalių, įskaitant išparduotas prestižines sales, tokias kaip Elbphilharmonie Hamburge, Fundação Gulbenkian, Rudolštato festivalis, WOMEX 2024.

 

Atlikėjai

 

Ali Dogan Gönültaş – tanbūras, gitara

Zilan Hasret Yıldız – perkusija

Fırat Çakılcı – klarnetas 

 

Vaizdo įrašai

https://youtu.be/x0jfRSXJ_xA?si=SatS2_Q54gB1BKf3

https://youtu.be/NzLM3CTFoEA?si=DA53vJ7vLjbp_fN2

 

 

 

Festivalis Pasaulis skamba Šv. Kotrynos bažnyčioje

PROGRAMA

Gegužės 19 d.

Ali Doğan Gönültaş (Turkija)

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.