„THE QUEEN SYMPHONY” Tolga Kashif
Lietuvos klasikinės muzikos elitas Kaune ir Klaipėdoje atliks legendinės roko grupės „Queen“ kūrybos įkvėptą britų kompozitoriaus Tolga Kashif magnum opus „The Queen Symphony“!
„The Queen Symphony“ – be abejonės, įspūdingiausias ir didingiausias „Queen“ muziką reprezentuojantis šedevras, kurį gali išgirsti Lietuvos klausytojai. Vienu metu scenoje pasirodys daugiau nei 140 atlikėjų: Roberto Šerveniko vadovaujamas Kauno valstybinis choras bei Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atlikėjai, kuriems diriguos charizmatiškasis maestro Gintaras Rinkevičius. Scenoje solo partijas atliks Rūta Rinkevičiūtė-Buškevics (fortepijonas), Vita Šiugždinienė (violončelė) ir specialiai šiam išskirtiniam įvykiui į Lietuvą atvykstanti smuikininkė Saulė Rinkevičiūtė. Šis renginys – ne tik puiki proga pasigerėti kitame amplua atsiskleidžiančia, amžina „Queen“ muzika, bet ir galimybė pasimėgauti pasaulinio lygio lietuvių muzikantų meistryste.
Įspūdinga, unikali ir teatrališka turkų kilmės britų kompozitoriaus Tolga Kashif kompozicija „The Queen Symphony“ pirmą kartą buvo sugrota 2002 m. Karališkuosiuose festivalių rūmuose, Londone. Simfonija pelnė tarptautinį pripažinimą ir buvo atlikta klausytojams visame pasaulyje. Šis kūrinys laužo simfoninės muzikos taisykles, suteikdamas „Queen“ muzikai naują dimensiją ir išraišką. Renginio dalyviai turės retą galimybę pasinerti į užburiančią klasikinės ir roko muzikos sintezę, kuriai atlikti reikalingas atlikėjų sąstatas gali tilpti vos keliose šalies scenose. Koncertai Kaune ir Klaipėdoje – išskirtinė galimybė patirti tokio mąsto ir lygio pasirodymus už sostinės ribų.
Koncertai Lietuvoje:
Kovo 13 d. – Kauno sporto halė
Kovo 14 d. – Klaipėdos Žvejų rūmai
Atlikėjai:
Saulė Rinkevičiūtė – smuikas
Rūta Rinkevičiūtė-Buškevics – fortepijonas
Vita Šiugždinienė – violončelė
Kauno valstybinis choras, vadovas Robertas Šervenikas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovas Gintaras Rinkevičius
„Norėjau atskleisti pirmykštę šios didžios muzikos esmę. Norėjau sukurti ką nors daugiau nei paprastą orkestruotę, ir atradau, kad neatsiejama „Queen“ muzikos dalis yra šiuolaikinio klasikinio žanro kalba“, – teigia T. Kashifas.
Grupės „Queen“ nariai nedalyvavo T. Kashifo simfonijos kūrimo procese, palikdami kompozitoriui visišką kūrybos laisvę. Nors simfonijos muzikiniam audiniui naudojamos garsiausios grupės dainos, kai kurias iš jų bus sunku atpažinti net didžiausiems „Queen“ muzikos gerbėjams. „Visi, kurie tikisi išgirsti tiesiog aranžuotas „Queen“ dainas, bus mažų mažiausiai šokiruoti“, – po pirmųjų simfonijos perklausų teigė grupės „Queen“ gitaristas B. May.
T. Kashifas pabrėžia, kad „Queen“ muzika yra vertingas audinys akademinės muzikos kompozitoriui – „Queen“ buvo naujos radikalios bangos, metusios iššūkį visai populiariajai muzikai, dalis. Ji įkūnijo pirminę artistinę ekspresiją, kurią mes girdime skrupulingai atliktuose grupės įrašuose ir koncertuose. Šiandien „The Queen Symphony“ atliekama visame pasaulyje, jos įrašas išlieka vienu populiariausių Europos, JAV, Azijos klasikinės muzikos sąrašuose. „Queen“ teatrališkumas, jausmingumas persunkia simfonijos skambesį, – atrodo girdime pompastiško Freddie Mercury teatro užkulisius.
Apie kompozitorių
Tolga Kashif (g. 1962) – yra Londone gimęs turkų kilmės kompozitorius, kurio sėkmė apima tiek kritikų pripažintas Richardo Strausso tonines poemas, tiek BBC projekto „Perfect Day“ muzikos prodiusavimą. Šis singlas, kuriame dalyvavo tokie atlikėjai kaip Elton John, David Bowie ir Bono, uždirbo daugiau nei 2 milijonus svarų labdarai. T. Kashif visame pasaulyje geriausiai žinomas dėl savo „The Queen Symphony“ kūrinio.
Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.