Artėjant šventėms ramybės neduoda nesibaigiančios dovanų paieškos. Per skubėjimą nupirktos dovanos, grįžus namo pasirodė ne pačios originaliausios. Sužinojote, kad artimas žmogus tikėjosi visai ko kito. Ką daryti? Ar galite grąžinti prekę tik todėl, jog ji jums netiko?
Kokybiškų prekių grąžinimas
Įsigydami ne maisto prekes parduotuvėje, turite keturiolika dienų, per kurias nuo prekės įsigijimo galite pakeisti nusipirktus daiktus analogiškais kitokių matmenų, formos, spalvos, modelio ar komplektiškumo daiktais.
Vartotojų elgesio tyrimai rodo, kad užsienyje drabužiai sudaro apie 60 proc. grąžinamų prekių. Ne išimtis ir Lietuva – netinkančio dydžio aprangą žmonės linkę iškeisti į kito dydžio drabužius arba pinigus.
Vis dėlto, reikėtų įsidėmėti, kad galite pasinaudoti prekių grąžinimo teise, tik tuomet, jeigu jūsų įsigytas daiktas nebuvo naudojamas, yra nesugadintas, nepraradęs prekinės išvaizdos (prekės ar jos pakuotės išvaizdos pakeitimų, kurie buvo būtini norint apžiūrėti prekę, negalima laikyti esminiais prekės išvaizdos pakeitimais) ir pirkėjas turi daikto pirkimą iš pardavėjo įrodančius dokumentus.
Tradicinėje prekyboje pirkėjo galimybės grąžinti tinkamos kokybės prekes yra labiau apribotos nei, pavyzdžiui, sudarant nuotolines sutartis ar sutartis ne prekybos patalpose, kadangi vartotojai įsigydami prekes tradicinėse parduotuvėse turi galimybę daiktus pamatyti gyvai, juos pasimatuoti, palyginti ir įvertinti. Pirkėjai neturėtų praleisti to pro akis ir šiomis sąlygomis pasinaudoti atidžiai rinkdamiesi prekes.
Atkreipkite dėmesį
Bene didžiausia kliūtis, kuri vartotojams neleidžia pasinaudoti teise grąžinti kokybišką prekę, tai, kad žmonės nepakankamai žino savo, kaip vartotojų teisių arba tiksliai nežinodami, per kiek laiko gali grąžinti kokybiškas prekes, pralaukia daugiau kaip 14 dienų. Taip pat neretai pasitaiko, kad pirkėjai išmeta originalią pakuotę, be kurios prekės pardavėjas gali nepriimti.
Taip pat labai svarbu atsakingai ir atidžiai rinktis tuos daiktus, kurie yra įtraukti į prekių, kurias galima grąžinti tik pardavėjui sutikus, sąrašą. Pavyzdžiui, artėjant šventėms pirkdami vaikams dovanų žaislus, tėvai turėtų būti dėmesingi rinkdami žaislus, nes jie ne visada atrodo taip, kaip pavaizduota ant pakuotės, o juos galima grąžinti tik pardavėjui sutikus. Todėl gerai apžiūrėkite daiktą, prieš jį pirkdami, nes dėl neapsižiūrėjimo ir neatidumo nuperkami daiktai, kurie neatitinka vartotojo lūkesčių.
Išlikite atidūs išpardavimų metu, kuomet dažnas pirkėjas prekes perka strimgalviais, nė nesusimąstydamas pasižiūrėti, kas yra pakuotėje, o vėliau nebeturi teisės prekės grąžinti.
Kuomet įsigyjate elektrotechnikos prietaisus, skirkite truputėlį laiko ir perskaitykite naudojimo instrukciją, ypač, kai nežinote, kaip deramai įrenginiu naudotis ir vėliau jį gali tekti grąžinti.
Kokybiškos prekės, kurių negalima grąžinti
Mažmeninės prekybos taisyklės išskiria sąrašą daiktų, kai pirkėjo reikalavimas pakeisti kokybišką nepatikusią prekę į analogišką arba grąžinti už ją sumokėtus pinigus gali būti tenkinamas tik pardavėjui sutikus įsigijus šias prekes:
Parengta pagal Lietuvos vartotojų instituto informaciją
O tau ar teko jau ką nors grąžinti? Pasidalink komentaruose!
Vilniuje gyvenimas nesustoja net ir tamsiais, pilkais vasario savaitgaliais. Paskutinį žiemos mėnesį spalvų į miesto…
"Miesto žirafos" rekomenduoja, kurie baseinai Vilniuje tinkamiausi pasiplaukiojimui šaltuoju metų sezonu jums ir jūsų vaikams.…
Šiemet LUMINA parkas, įsikūręs VU Botanikos sode Vilniuje, kviečia į nepakartojamą kelionę po pasaulį. Šviesos,…
Dažniausiai, prašnekus apie maistą mieste, į galvą šauna pietūs arba vakarienė restorane, tačiau nepamirškime ir…
Nežinai, kurie kiniečių restoranai Vilniuje geriausi? "Miesto žirafos" parengė TOP 10 restoranų sąrašą, kuriuos "Google"…
Nežinai, kur yra kokia įdomi čiuožykla Vilniuje? "Miesto žirafos" tau parengė trumpą čiuožyklų sostinėje gidą.…