Ką veikti Šiaurinėje Klaipėdos pusėje? / Real Is Beautiful nuotr. / Laisvalaikis Klaipėdoje

Laisvalaikis Klaipėdoje: ką veikti Šiaurinėje uostamiesčio pusėje?

Trumpa paskaita apie Klaipėdą – kas dar nepastebėjote, šis miestas išsiskiria neįprastai ištempta struktūra. Jos skeletas – trys išilgai išsidėsčiusios gatvės ir centre vertikaliai miestą skelianti Danės upė su šalia susispaudusiu senamiesčiu. Jei paklaidžioję po centrinę miesto dalį visiems sutiktiems skelbiatės gerai pažįstantys uostamiestį, stabdykite save – tai ne visai tiesa. Ar laisvalaikis Klaipėdoje gali būti įdomus? Taip, todėl teikiame jums šiaurinės Klaipėdos maršrutą.

Dviračių takas palei Danę

Nuo senamiesčio iki Tauralaukio tilto vedantis dviračių takas leidžia pamatyti visai kitokią Klaipėdą – vandens augalais užžėlusios Danės krantai su kur ne kur kyšančiomis žvejų galvomis, pačių įvairiausių stilių privatūs namai ir už jų besistiebiantys šiuolaikiniai daugiabučiai. Išties, šiaurinė Klaipėda turi tobulą trasą neįpareigojančiam vakaro pasivažinėjimui. Patikėkite, laisvalaikis Klaipėdoje dar nebuvo toks gražus.

Nevietiniai: galite važiuoti Liepų gatve ir prie Mokyklos tilto nusileisti palei Danę arba važiuoti senamiesčiu nuo Biržos tilto palei Danę (iš senamiesčio pusės).

Klaipėdos universiteto botanikos sodas

KU botanikos parkas / Facebook nuotr. / Laisvalaikis Klaipėdoje

KU botanikos parkas / Facebook nuotr.

Tai slaptas perliukas šalia Danės vingių, upės slėnyje (Kretingos g. 92). Ateikite vieni, su tėvais, su vaikais – visi ras kuo džiaugtis. Sodas atviras nuo ryto iki vakaro, kasdien. Botanikos sodas buvo įkurtas 1993 m., buvusio dvaro parko teritorijoje, kaip dendrologinis parkas. Jo teritorijoje yra išlikę Prūsijos istoriją menančių objektų: kapinaičių, ąžuolų, gynybinių pylimų. Augalai eksponuojami trijuose skyriuose – dendrologiniame (spygliuočių ir lapuočių augalų), vaistinių aromatinių augalų ir žolinių dekoratyviųjų augalų.

Lankytojai taip pat kviečiami apžiūrėti vijoklinių augalų bei Baltijos kopos augalų ekspozicijų. Vykdami į sodą būtinai susiruoškite piknikui – ten netrūksta jaukių kampelių prisėsti. Sodą puošia daug dekoratyvinių augalinių skulptūrų, čia rasite ir įvairių edukacinių objektų (pvz. vabalų viešbutį). Taip pat galite užsisakyti ekskursiją ar už tam tikrą mokestį išsinuomoti vietą šventei.

Poilsio parkas

Sovietmečiu tai buvo miestiečių pamėgta laisvalaikio erdvė – atrakcionų parkas. Vėliau ilgus metus ši vieta buvo apleista. Visai neseniai, prieš keletą metų, parkas atgimė (Stadiono g. 16A). Įdomi ir jo gaivinimo idėja, kilusi ir iki įgyvendinimo nuridentą miestiečių, o ne valdžios instancijų. Laisvalaikis Klaipėdoje patiria atgimimą: šiandien parkas vėl plyšta lankytojais – čia veikia vaikų žaidimų aikštelė, ledainė, picerija, didžiausias Baltijos šalyse nuotykių ir laipynių parkas „Kar kar nuotykių parkas“, riedučių ir riedlenčių parkas bei golfo, tinklinio ir teniso aikštynai.

 Girulių miškas

Girulių miškas / Vadi Miseri nuotr. / Laisvalaikis Klaipėdoje

Girulių miškas / Vadi Miseri nuotr. / Laisvalaikis Klaipėdoje

Jei norite laisvesnės gamtos – nupėdinkite ar nuvažiuokite iki gana intensyviai naudojamo Girulių miško. Per jį vingiuoja puikus dviračių takas, kuriuo galite numinti iki pat Palangos. Ne mažiau įdomus ir pats miško masyvas – švarus, su po samanomis pasislėpusiais smėlynais, XIX a., užsodintas Klaipėdą nuo smėlio gelbėjusių miestiečių. Vieną dieną čia sutiksite orientacininkų, kitą – kareivių grupelę, o dar kitą – mąslų briedį.

Pėsčiujų tiltas per geležinkelį

Nepatikliai dairotės, tiesa? Šis tiltas vienas iš vakarinių pasivaikščiojimų tikslų – besileidžianti saulė ir, atrodo, beveik gyvi nuo švytėjimo bėgiai. Ant tilto patariame stabtelėti ir edukaciniais tikslais – ne tik stebint uosto vandenis, bet ir bėgius galima pajusti koks stiprus Klaipėdos pulsas. Ypač kai po jumis vienas po kito juda ilgos vagonų vilkstinės su pačiais įvairiausiais kroviniais.

Klaipėdos universiteto centriniai rūmai

Klaipėdos universitetas / Facebook nuotr. / Laisvalaikis Klaipėdoje

Klaipėdos universitetas / Facebook nuotr.

Buvusios kareivinės, statytos XIX a., nepriklausomybės laikotarpio pradžioje buvo atiduotos besikuriančio šalyje jauniausio universiteto reikmėms (Herkaus Manto g. 84). Užsukite papietauti su studentais, įeikite į fakultetų pastatus, aplankykite universiteto knygyną ar tiesiog pasigrožėkite įspūdinga neogotikine raudonų plytų architektūra.

Melnragė

Tako Baras / Tako Baro nuotr. / Laisvalaikis Klaipėdoje

Tako Baras / Tako Baro nuotr.

Tai sena žvejų gyvenvietė – čia verdakitoks gyvenimo ritmas, kitoks, atšiaurus ir siauras, paplūdimys, kuriame galima pasvajoti apie banglentes, jėgos aitvarus. Nors kam svajoti – galima ir išbandyti. Pasivaikščioję gyvenvietėje būtinai užsukite į vieną iš kavinių – norintiems rimtai pavalgyti rekomenduojame vietinę legendą „Tako barą“ (Šlakių g. 4 / Audros g. 4), romantiškai užkrimsti vaflių ir pasiselfinti – į „Ateik Ateik“ (Vėtros g. 8), o tingintiems trauktis nuo vandens įsikurti viešbutyje „Morena“ (Audros g. 8A).

Laukinės architektūros galerija

Kol kas niekas šios vietos nepaskelbė saugotina, tačiau manome, kad tai tik laiko klausimas – pravažiuokite Liepojos gatve, vedančia link Palangos ir pasigrožėkite pirmaisiais nepriklausomybės metais prasiveržusia žmonių fantazija statant privačius namus – nuo pilių iki fazendų, bokštelių, fligelių – tai neįtikėtina įvairiausiose pasaulio šalyse ir epochose nusižiūrėtų stilių maišalynė.

Muziejus artilerijos baterijoje

Memel-Nord / Facebook nuotr. / Laisvalaikis Klaipėdoje

Memel-Nord / Facebook nuotr.

Net ir ne vietiniai yra girdėję apie „Juodąją tvirtovę“ – paplūdimyje ties Giruliais stūksantį 1939 m. vokiečių statytos pakrantės apsaugos artilerijos baterijos fragmentą. Grafičiais tirštai išpieštas ugnies valdymo postas yra matomiausias baterijos segmentas, tačiau jis neišduoda tikrojo dydžio – po kopomis raizgosi didžiulis koridorių ir patalpų tinklas. Kaip viskas atrodo viduje galima sužinoti karinio paveldo entuziastų grupelės dėka.

„Klaipėdos karybos istorijos klubas“, bendradarbiaudamas su Pajūrio regioniniu parku įkūrė „Memel-Nord“ muziejų. Jame kaupiami su karyba susiję eksponatai, vedamos teminės ekskursijos. Muziejus dirba kasdien, bet prieš vykstant patariama susisiekti. Šiaurinė Klaipėda moka stebinti!

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt ;)