Ką veikti Pietinėje Klaipėdos pusėje? Laisvalaikio idėjos
Jei jau spėjote pasidairyti po Šiaurinę Klaipėdos pusę, kviečiame kaklus gręžti į pietus. Jie turi prastesnę reputaciją, nes ten, esą, gyvena ir mažesnes pajamas gaunanti, ir vyresnė miesto populiacijos dalis. Bet mes jums sakome, kad tie, kas pasiduoda stereotipams nevalgo ledų. Užkurkite dviračius ir pirmyn – Jūsų laukia pietinė Klaipėda.
Vilhelmo kanalas
Ramus ir tiesus kaip styga vandens kelias. Puiki vieta pamaklinėjus po mišką prisėsti ir „pačilinti“. Kadaise mediena iš Lietuvos miškų į Klaipėdos uostą keliavo Nemunu ir vėliau Kuršių mariomis – o ten audros ir vėjai. Situaciją pagerino 19 a. antroje pusėje Miniją ir Kuršių marias sujungęs kanalas, kurį rankomis kasė prancūzų karo belaisviai. Daugelis jų nepakėlę sunkių darbo sąlygų mirė.
Pats kanalas tiesiasi apie 22 km., jo plotis apie 28 m., o vidutinis gylis 1,7 m. Ties Klaipėda galite pamatyti įspūdingai atrodančias metalinio tilto, kadaise jungusio kanalo krantus, liekanas (pastatytas 1904 m.).
Romantikų pakrantė
Šią vietą daugiau pažįsta vietiniai – ji siejama su romantika. Važiuodami palei tankiai apžėlusią marių pakrantę pastebėsite į sąžalynus įsiterpusias „kišenes“, kuriuose stovi pavieniai automobiliai. Įsivaizduokite: leidžiasi saulė, klykauja vandens paukščiai, šnara meldai ir nendrės, o vėjas į visą tą gamtos kakofoniją įpina įvairių laikmečių meilės hitus, prasprūstančius iš automobilių salonų. Žemėlapyje pažymėjome taškus, kur visai smagu pasidairyti. Iš vienos pusės į paukščių pamėgtą Kiaulės nugarą (čia apie salą kalbam), kitoje pusėje – Malkų įlanka. Tik pervažiavę visą miestą suprasite Klaipėdos uosto dydį.
Šanchajus
Jei Klaipėdoje tik svečiuojatės – būtinai turite pamatyti ir šią miesto dalį. Smeltės rajone šalia marių įsikūręs gyvenamųjų namų kampas neoficialiu Šanchajaus vardu puošiasi dėl valčių uostelio. Stogeliai ant pastolių ir po jais pakibusios valtys – buitiškas, bet ne kasdienis vaizdas Klaipėdoje. Malonu pasivaikščioti ir krantine, spoksant į laivus. Mums, žirafoms, gaila tik vieno: kol kas dar niekas nesumanė įrengti kokios nors kavinės, mėsainių – buritų ar kito lauko maisto taško. Labiausiai šią vietą mylime vasaros vakarais, kai virš laivų pakimba dramatiški, pačiomis romantiškiausiomis spalvomis nusidažę debesys.
Simonaitytės kalnas
Sunku patikėti, kad vaizdinga kalva (I. Simonaitytės g.), kurią supa daugiabučiai, kadaise buvo statybinių atliekų krūva. Apipylus šiukšles žemėmis mieste atsirado kalva, kurios kilmės jaunesni klaipėdiečiai net ir nelabai žino. Gražu nuo kalno pasidairyti vasarą, iš čia veriasi gražūs saulėlydžiai, bet tikrosios pramogos vyksta žiemą – roges susitempia visas miestas, ne tik aplinkinių namų gyventojai.
Pokario modernizmo versijos
Koks turistinis pasivažinėjimas be architektūrinių pasidairymų? Šiaurinėje miesto pusėje galite pamatyti visą pokario modernizmo raidą, nuo stalinistinio klasicizmo (arčiau marių, šalia Minijos g.) iki tolimesnės raidos, kurią išduoda asketiški monolitai. Mūsų patarimas – pasiklyskite ir atrasite labai įdomių dalykėlių. Primename, kad Klaipėda pokariu buvo vienas iš greičiausiai augusių miestų, retas kitas Baltijos šalyse galėjo girtis tokiais tempais. To pasekmė – urbanistinės džiunglės, suplanuotos paskubomis, iki šiol ne visiškai prisijaukintos ir net tankiausiame rajone kartais primenančios laukinius vakarus iš kokio futuristinio vesterno. Ypač rekomenduojame judėti dviračiais, nutrūkus nuo pagrindinių gatvių arterijų.
Trinyčių parkas
Vienas iš vaizdingiausių parkų Klaipėdos mieste. Jį sudaro želdiniai iš prieš karą šioje teritorijoje buvusių trijų dvarų parkų. Tvenkinys, palei kurį vingiuoja parkas, žinomas jau nuo 16 a. Miestiečiai čia mėgsta lesinti paukščius, žvejoti. Prieš kelis metus į Trinyčius įkrito „Wake Inn“ vandenlenčių ir kitų vandens pramogų parkas – užsukite sušlapti.
Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt ;)
*Už pagrindinę straipsnio foto dėkojame DoniWorks.